Balíček minca – penca kráľa Eduarda I. a Eduarda II.

Kód: 804
Neohodnotené
€3,90
Skladom (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou mince - penca kráľa Eduarda I. a Eduarda II. , ktorá je zabalená v priehľadnej kapsuľke na prednej strane s obrázkom sira William Walace. Na zadnej strane sú informácie o kráľovi Eduardovi I. a jeho invázií do Škótska v roku 1296.

V roku 1296 anglický kráľ Eduard I. napadol Škótsko a vyhlásil sa za škótskeho kráľa.  Porážka od sira Williama Wallace v bitke pri stirlingskom moste ho v nasledujúcom  roku donútila ustúpiť naspäť do Anglicka. 

V roku 1298 kráľ Eduard I. znovu vpadol do Škótska a porazil škótsku armádu v bitke pri Falkirku.

Sir Wallace bol zajatý a popravený v roku 1305. V roku 1307 sa kráľ Eduard I. vydal po tretíkrát podmaniť si Škótsko. Počas cesty do Škótska zomrel.

V roku 1307 bol jeho syn Eduard II. korunovaný za kráľa Anglicka a v roku 1314 odišiel s vojskom 60 000 mužov ukončiť obliehanie anglickej pevnosti – Stirlingského hradu.

Bojoval so škótskou armádou v Bannoskburne, ktorá mala 40 000 mužov a velil jej škótsky kráľ Robert the Bruce. Anglická armáda bola porazená.

V roku 1323 kráľ Eduard II. podpísal so škótskym kráľom Robertom the Bruceom 13-ročné prímerie.

Táto brožúrka s kópiou mince - penca kráľa Eduarda I. a Eduarda II., je vyrobená z bezolovnatého cínu a je zabalená v priehľadnej plastovej kapsuľke.

Vo vnútri brožúrky a na zadnej strane sú obrázky a historické informácie o kráľovi Eduardovi I. a jeho invázií do Škótska v roku 1296.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: