Balíček gréckej mince - Athens Stater

Kód: 55
Neohodnotené
€3,90
Skladom (5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou starogréckej mince Athens Stater, ktorá je zabalená v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na zadnej strane sú historické informácie o Starovekých Grékoch.

Staroveké Grécko vzniklo po období „temna” v 8 storočí pred Kristom.

Starovekí Gréci žili najmä na Peloponézskom polostrove a na gréckych ostrovoch, ale grécka populácia bola rozšírená aj v oblasti dnešného Turecka, a v kolóniach na pobreží Stredozemného mora.

Gréci sa usídlili aj na území dnešného Talianska, Sicílie, severnej Afriky, a dokonca aj ďaleko na západe vo Francúzsku.

Gréci sa plavili po moriach za obchodmi a v novo objavených krajinách, kde sa usídlili priniesli grécky spôsob života a kultúru.

Neexistovala jedna krajina, ktorá sa volala Grécko. Staroveké Grécko tvorili  malé mestské štáty, ktoré mali vlastnú vládu.

Niekedy tieto grécke mestské štáty bojovali medzi sebou, inokedy vytvárali spojenectvá proti vonkajším nepriateľom.

Najväčšími mestskými štátmi Starovekého Grécka boli Atény, Sparta, Korint a Olympia.

Kópia mince Athen Stater je podľa pôvodnej mince Athens Stater, ktorá bola zhotovená zo zlata a bola súčasťou odevu sochy Atény v Parthenóne, z ktorej v roku 296 pred Kristom bola ukradnutá počas veľkého obliehania Atén.

Minca je zabalená do priehľadnej plastovej kapsuľky a dodáva sa s farebnou brožúrkou s obrázkami a historickými informáciami o starovekých Grékoch a minciach.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: