Balíček rímskych mincí - Rimania v Británii

Kód: 887
Neohodnotené
€4,90
Skladom (4 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou dvoch rímskych mincí - Rimania v Británii, ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na zadnej strane sú informácie o vojenských ťaženiach cisára Vespaziána a jeho syna Domitiána do Británie, a popis ako sa mince používali na šírenie správ v Rímskej ríši.

Rímske mince neboli len prostriedkom na platenie za tovar. Na prednej strane mince bol portrét vládnuceho cisára a zadná strana mince sa používala na informovanie verejnosti o veľkej udalosti alebo na podporu obľúbenosti cisára medzi ľuďmi.

Napríklad sa cisár nechával zobrazovať ako boh, s ktorého vlastnosťami a schopnosťami chcel byť cisár spájaný. Mince boli v obehu po celej ríši a prinášali tak správy a novinky o udalostiach, ktoré sa odohrali ďaleko.

Vespazián slúžil ako legát v druhej Augustovej légií počas vojenského ťaženia do Británie cisára Klaudia v roku 43 nášho letopočtu a vyznamenal sa pri dobytí juhozápadnej časti Británie.

Za jeho vlády ako cisára od roku 69 nášho letopočtu Rimania dobyli Wales a vytvorili legionárske pevnosti pri mestách Caerleon, Chester a York.

Vespaziánov syn Domitián pokračoval v politike svojho otca a pokúšal sa dobyť celé územie Británie.

Minca - denár cisára Vespaziána je vyrobená z bezolovnatého cínu . Na prednej strane mince je busta cisára Vespaziána a zadnej strane mince sú busty jeho synov Domitiána a Tita.

Minca - zlatý aureus cisára Domitiána je vyrobená z bezolovnatého cínu a pozlátená 22 karátovým zlatom. Na prednej strane mince je busta cisára Domitiána a na zadnej strane je roh hojnosti.

Tieto dve mince sú vyrobené z bezolovnatého cínu a zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky a dodávajú sa s farebnou brožúrkou s obrázkami a historickými informáciami o rímskych minciach a o Rimanoch v Británii.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: