Kolekcia mincí rímskych cisárov

Kód: 754
Neohodnotené
€13,90
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolekcia 5 reprodukcií rímskych mincí , ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke v strede informačnej brožúrky. Vo vnútri a na zadnej strane informačnej brožúrky je popis ako sa mince vyrábali, ako sa používali na šírenie správ a čo sa dalo kúpiť s rímskymi peniazmi.

Rímske mince neboli len prostriedkom na platenie za tovar. Na prednej strane mince bol portrét vládnuceho cisára a zadná strana mince sa používala na informovanie verejnosti o veľkej udalosti alebo na podporu obľúbenosti cisára medzi ľuďmi.

Napríklad sa cisár nechával zobrazovať ako boh, s ktorého vlastnosťami a schopnosťami chcel byť cisár spájaný. Mince boli v obehu po celej ríši a prinášali tak správy a novinky o udalostiach, ktoré sa odohrali ďaleko.

Minca - denár cisára Augusta bola vyrazená medzi rokmi 27 - 14 pred Kristom. Na prednej strane mince je profil cisára Augusta a na zadnej strane mince je kozorožec s rohom hojnosti so zemeguľou.

Minca - aureus cisára Klaudia je pozlátená a bola vyrazená medzi rokmi 41 - 54 nášho letopočtu. Na prednej strane je profil cisára Klaudia a na zadnej strane víťazný oblúk s nápisom „De Britann”.

Minca - dupondius cisára Nera je pobronzovaná a bola vyrazená medzi rokmi 54 - 68 nášho letopočtu. Na prednej strane mince je profil cisára Nera a na zadnej strane sú Rimania vo vojenskom odeve.

Minca - sestercius cisára Nera je vyrobená z pobronzovaného bezolovnatého cínu a bola vyrazená medzi rokmi 54 - 68 nášho letopočtu. Na prednej strane mince je profil cisára Nera a na zadnej strane zobrazenie cisára Nera ako vojaka na koni pri decursio (vojenská prehliadka) alebo pri boji.

Minca - as cisára Antonina Pia je pobronzovaná a bola vyrazená medzi rokmi 138 - 161 nášho letopočtu. Na prednej strane mince je profil cisára Antonina Pia a na zadnej strane mince je Britannia sediaca na skale.

Táto kolekcia mincí rímskych cisárov obsahuje 5 kópií rímskych mincí, ktoré sú zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky. Mince sa dodávajú so šesť stránkovou farebnou brožúrkou s obrázkami a historickými informáciami súvisiacimi s dejinami rímskeho mincovníctva.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: