Pozlátený prívesok - skarabeus s kameňom

Kód: 232
Neohodnotené
€7,20
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Pozlátený cínový prívesok - skarabeus s kameňom sa dodáva s pozlátenou retiazkou. Na zadnej strane informačnej kartičky je popis, prečo bol chrobáčik skarabeus dôležitým staroegyptským symbolom.

Boh Cheprer je v egyptskej mytológií často spájaný a znázorňovaný ako chrobák skarabeus. Skarabeus (Valihnoj) je chrobáčik, ktorý zbiera guľky hnoja, ktoré kotúľa pred sebou. Starovekí Egypťania považovali túto činnosť skarabea za symbolické znázornenie činnosti, ktorú vykonáva slnečný boh Cheprer. 

Slnečný boh Cheprer kotúľa pred sebou slnko po oblohe každý deň a takisto bezpečne prekotúľa slnko cez posmrtnú ríšu cez noc, aby ráno zase vyšlo na oblohu. 

Chrobáky skarabea kladú vajíčka do guľky trusu, ktorú pred sebou kotúľajú, a z nej sa ľahnú mladé chrobáčiky skarabea. Preto starovekí Egypťania verili, že chrobáky skarabea sa rodia z mŕtvej hmoty.

Z toho dôvodu spájali boha Cheprera s znovuzrodením, obnovou a znovuzkriesením. Dokonca jeho meno má význam ,, vzniknúť ”.

Prívesok - skarabeus s kameňom je vyrobený z bezolovnatého cínu a je pozlátený. Dodáva s červeným alebo modrým kameňom a s pozlátenou retiazkou.

Na prednej strane informačnej kartičky je farebný obrázok a na zadnej strane sú historické údaje.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: