Medaila - vojenská hviezda Afrika

Kód: 510
Neohodnotené
€5,90
Skladom (2 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Miniatúrna vojenská hviezda Afrika sa dodáva so stuhou so sponou a s informačnou kartičkou. Na informačnej kartičke je vysvetlenie ako a kedy sa medaila udeľovala.

Táto medaila sa udeľovala za jeden deň alebo viac dní služby na fronte v Severnej Afrike medzi 10. júnom 1940 až 12. májom 1942.

Medaila sa udeľovala príslušníkom Kráľovského námorníctva, ktorí boli v službe na mori v oblasti Stredozemného mora medzi rokom 1940 až 1942 a slúžili v operáciách v Etiópií, Somálsku a v Eritrea.

Udeľovala sa tiež príslušníkom námornej služby slúžiacim na brehu v rovnakej oblasti vojenských operácií ako pozemné vojsko, a tiež členom obchodného námorníctva, ktoré slúžilo v operáciách pri pobreží Maroka medzi 8. novembrom 1942 až 12. májom 1943.

Členom pozemného vojska sa udeľovala, tým vojakom, ktorí slúžili vo vojenských operáciách v oblasti Etiópie, Somálska, Eritrea a na Malte.

Z pomedzi členov Kráľovského letectva sa táto medaila udeľovala, tým ktorí pristávali alebo vzlietavali v spomínaných oblastiach vojenských operácií alebo na území okupovanom nepriateľom.

Táto medaila - vojenská hviezda Afrika je vyrobená z bezolovnatého cínu a pozlátená 22 karátovým zlatom.

Dodáva sa so svetlo červeno modrou žltou stuhou a s informačnou kartičkou.

Na prednej strane informačnej kartičky je farebný obrázok britských tankov postupujúcich vpred na fronte a na zadnej strane sú historické informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: