Kolekcia strieborných mincí kráľovnej Alžbety II.

Kód: 730
Neohodnotené
€12,90
Skladom (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolekcia 5 pôvodných mincí kráľovnej Alžbety II , ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke na prednej strane informačnej brožúrky. Na prednej strane informačnej kartičky je obrázok britskej vlajky a kráľovského erbu. Na zadnej strane sú informácie o kráľovnej Alžbete II. a minciach.

Kráľovná Alžbeta II. sa narodila 21. apríla 1926. Na trón nastúpila vo februáry 1952 po smrti kráľa Juraja VI. a korunovaná za kráľovnú Veľkej Británie bola vo Westministerskom opátstve v júny 1953.

Keď sa razili prvé mince s podobou kráľovnej Alžbety II. v roku 1953, libru vtedy tvorilo 240 starých pencí. Pol koruna mala hodnotu 2 šilingy a šesťpenca bola 1 osminou libry.

Libru tvorilo 20 šilingov a jeden šiling tvorilo 12 starých pencí. Šesť penca mala hodnotu 6 penny. Mince striebornej farby boli vyrobené zo zliatiny medi a niklu. 

Táto kolekcia mincí kráľovnej Alžbety II. obsahuje 5 pôvodných mincí - šesťpencu, šiling, florin, pol korunu a korunu, ktoré sú zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky a dodávajú sa s farebnou brožúrkou.

Na prednej strane informačnej brožúrky je britská vlajka a kráľovský erb, a na zadnej strane sú historické informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: