Kolekcia rímskych mincí - Dvanásti rímski cisári

Kód: 1126
Neohodnotené
€20,90
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolekcia 12 reprodukcií rímskych mincí - Aureus prvých dvanástich rímskych cisárov, ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke v strede informačnej brožúrky. Vo vnútri a na zadnej strane informačnej brožúrky je popis dvanástich rímskych cisárov.

Kniha Dvanásť cisárov napísaná Gaiusom Suetoniusom Tranquillusom (žil medzi 71 -135 nášho letopočtu) je súborom biografií cisára Júlia Caesara a prvých jedenástich cisárov Rímskej ríše.

Materiál na základe, ktorého napísal dielo Dvanásť cisárov získal autor z cisárskych archívov a od žijúcich pamätníkov z toho obdobia, ako aj z vlastných skúsenosti zo života u dvora.

Dielo rozpráva príbeh zo života každého cisára podľa stanoveného popisu: vzhľad cisára, rodinnej histórie, cisárove citáty a jeho históriu, ktoré sú všetky uvedené v chronologickom poradí.

Július Caesar bol prvý žijúci Riman, ktorého podobizeň bola vyrazená na mincí, ktorá bola v obehu a vyrobená v oficiálnej mincovni.

Toto bolo znamenie jeho moci a tiež ignorovanie vtedajšej tradície. Túto prax nasledovali aj jeho nástupcovia.

Kolekcia mincí obsahuje 12 mincí s podobizňami prvých dvanástich rímskych cisárov.

Prví dvanásti cisári boli Július Caesar, Augustus, Tiberius, Caligula, Klaudius, Nero, Galba, Vitellius, Vespazián, Titus a Domitián.

Táto kolekcia mincí rímskych cisárov obsahuje 12 kópií rímskych mincí - Aureus, ktoré sú zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky, tak aby predné aj zadné strany mince boli voľne viditeľné.

Mince sa dodávajú s farebnou brožúrkou s obrázkami  rímskych mincí na prednej strane a s historickými informáciami na zadnej strane.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: