Kolekcia rímskych mincí - Dvanásti rímski cisári

Kód: 1126
Neohodnotené
€20,90
Skladom (> 5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolekcia 12 reprodukcií rímskych mincí - Aureus prvých dvanástich rímskych cisárov, ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke v strede informačnej brožúrky. Vo vnútri a na zadnej strane informačnej brožúrky je popis dvanástich rímskych cisárov.

Kniha Dvanásť cisárov napísaná Gaiusom Suetoniusom Tranquillusom (žil medzi 71 -135 nášho letopočtu) je súborom biografií cisára Júlia Caesara a prvých jedenástich cisárov Rímskej ríše.

Materiál na základe, ktorého napísal dielo Dvanásť cisárov získal autor z cisárskych archívov a od žijúcich pamätníkov z toho obdobia, ako aj z vlastných skúsenosti zo života u dvora.

Dielo rozpráva príbeh zo života každého cisára podľa stanoveného popisu: vzhľad cisára, rodinnej histórie, cisárove citáty a jeho históriu, ktoré sú všetky uvedené v chronologickom poradí.

Július Caesar bol prvý žijúci Riman, ktorého podobizeň bola vyrazená na mincí, ktorá bola v obehu a vyrobená v oficiálnej mincovni.

Toto bolo znamenie jeho moci a tiež ignorovanie vtedajšej tradície. Túto prax nasledovali aj jeho nástupcovia.

Kolekcia mincí obsahuje 12 mincí s podobizňami prvých dvanástich rímskych cisárov.

Prví dvanásti cisári boli Július Caesar, Augustus, Tiberius, Caligula, Klaudius, Nero, Galba, Vitellius, Vespazián, Titus a Domitián.

Táto kolekcia mincí rímskych cisárov obsahuje 12 kópií rímskych mincí - Aureus, ktoré sú zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky, tak aby predné aj zadné strany mince boli voľne viditeľné.

Mince sa dodávajú s farebnou brožúrkou s obrázkami  rímskych mincí na prednej strane a s historickými informáciami na zadnej strane.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie