Kolekcia mincí kráľovskej rodiny Windsorovcov

Kód: 733
Neohodnotené
€17,50
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolekcia 8 pôvodných mincí monarchov z kráľovskej rodiny Windsorovcov, ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke na prednej strane informačnej brožúrky. Na prednej strane informačnej kartičky je obrázok britskej vlajky a kráľovského erbu. Na zadnej strane sú informácie o kráľovskej rodine Windsorovcov.

Keď sa Juraj V. stal kráľom Veľkej Británie v roku 1910 jeho rodinné meno bolo Saxe-Coburg-Gotha.

Prvých sedem rokov svojho panovania si ponechával svoje nemecké priezvisko, ale v roku 1917 vzhľadom na protinemecké pocity Britov počas I. Svetovej vojny si kráľ Juraj V. a jeho rodina zmenila meno na Windsor. Bolo to symbolické gesto kráľa, ktorý vzal svoju úlohu vážne a prísne sa držal svojich povinností.Potom čo zomrel kráľ Juraj V. v januári 1936 na trón nastúpil Edward VIII. Kráľ Edward VIII. sa rozhodol zobrať si za manželku dvakrát rozvedenú Američanku.

Kráľ Edward VIII. abdikoval v decembri 1936, po tom čo ho premiér Stanley Baldwin informoval, že krajina nebude akceptovať pani Simpsonovú ako kráľovnú.Po abdikácií kráľa Edwarda VIII. na anglický trón nastúpil Juraj VI. Stal sa veľmi obľúbenou tvárou národa počas temných dní II.Svetovej vojny.

Viedol Britániu do povojnovej éry a obnovil dobrú povesť monarchie.Kráľ Juraj VI. zomrel vo februári 1952 a jeho dcéra Alžbeta II. vo veku 25 rokov nastúpila na trón. Korunovaná bola v júni 1953.

Panovanie kráľovnej Alžbety II. je jedno z najdlhších v histórií Veľkej Británie. Počas vlády kráľovnej Alžbety II. sa rola Veľkej Británie vo svete neodvolateľne zmenila, zatiaľ čo aj Británia samotná prešla zásadnou premenou.

Táto kráľovská kolekcia mincí monarchov z kráľovskej rodiny Windsorovcov obsahuje 8 pôvodných mincí - florin, korunu, pol korunu, šiling, šesťpencu, pol penny, trojpencu a penny, ktoré sú zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky a dodávajú sa s farebnou brožúrkou.

Na prednej strane informačnej brožúrky je britská vlajka a kráľovský erb, a na zadnej strane sú historické informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: