Kolekcia 4 figúrok Vikingov

Kód: 130
Neohodnotené
€12,50
Skladom (4 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Štyri cínové figúrky vikinských útočníkov sa dodávajú v krabičke s farebnými obrázkami vikingskej dediny a Vikingov v boji s informáciami o vikingskom spôsobe života.

Počas troch storočí od roku 800 nášho letopočtu až po 1050 nášho letopočtu sa Vikingovia plavili na svojich dlhých lodiach cez ocenány pri hľadaní pozemkov, otrokov, zlata a iného bohatstva.

Vyplávali z ich domovských prístavov v Dánsku, v Nórsku a vo Švédsku a podnikali lúpežné výpady do celej Európy, Ruska a oblasti Stredozemného mora.

Vikingovia boli odvážni prieskumníci. Navzdory búrlivému Atlantickému oceánu objavili ostrov Island, Grónsko a dokonca pristáli aj v Severnej Amerike.

Od roku 886 nášho letopočtu  Vikingovia ovládali polovicu Anglicka. Toto územie bolo rozdelené líniou, ktorá sa stala známa ako Danelaw hranica. 

Krajina na sever od hranice bola pod správou Danelaw, to znamená , že tu bolo v prevahe užívanie vikingského práva, zvykov a jazykov. Krajina na juh od hranice bola pod správou Anglo-Sasov. 

Balíček obsahuje set 4 miniatúrnych figúrok vikingských útočníkov. Každá figúrka je presne 4 cm vysoká a je vyrobená z bezolovnatého cínu.

Všetky figúrky sú zabalené do prehľadnej krabičky s farebným obrázkom vikingskej dediny na prednej strane a s bojovou scénkou na zadnej strane spolu s historickými údajmi o Vikingoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: