Kolekcia 4 figúrok gréckych vojakov

Kód: 185
Neohodnotené
€11,83
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Štyri cínové figúrky gréckych vojakov v krabičke s farebnými obrázkami scény gréckej bitky. Na informačnej kartičke sú informácie o starovekých Grékoch a ďalšie obrázky z obdobia Starovekého Grécka.

Na prelome 5. storočia základnú kostru gréckej armády tvorili Hopliti (pechota ťažkoodencov). Boli to peší vojaci, ktorých zbraňou bol dlhý oštep a meč. Na obranu nosili guľatý bronzový štít.

Bojovou taktikou Hoplitov bol boj v líniách alebo radoch. Osem až desať radov oštepárov vytvorilo vojenskú formáciu zvanú falanga. Každý oštepár držal v podpazuší dlhú kopiju.

Vojaci nepriateľa videli len hroty kopijí a štíty, ktoré bolo ťažké preraziť a ešte ťažšie zastaviť, keď vojsko zoskupené vo falange postupovala vpred.

Lukostrelci boli využívaní v gréckej armáde od najstarších čias. Napriek tomu väčšina gréckych armád pozostávala z vojakov, ktorí tvorili falangy a lukostrelectvo bolo zanedbávané.

Okrem armády mestského štátu na Kréte, kde sa mu venovali. Lukostrelci boli vojaci obratní v boji s lukmi a šípmi, ako aj s mečom a malým štítom.

Lukostrelci v gréckych armádach boli preto často žoldniermi, zvyčajne pochádzajúci zo Skýtie a z ostrova Kréta. 

Hamippoi boli vojaci ľahko ozbrojenej pechoty, ktorí boli vycvičení, aby bojovali po boku vojakov na koňoch. Keď išli do bitky, držali sa konských chvostov.

Hamippoi boli veľmi užitoční v priamom súboji kavalérie, kde ich úlohou bolo zasiahnuť nepriateľských jazdcov svojimi mečmi. 

Balíček obsahuje set 4 miniatúrnych figúrok starogréckych vojakov.  Každá figúrka je presne 4 cm vysoká a je vyrobená z bezolovnatého cínu.

Všetky figúrky sú zabalené do prehľadnej krabičky s farebnými obrázkami na prednej strane a historickými údajmi na zadnej strane.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: