Cínový prívesok - rímska minca Denár

Kód: 755
Neohodnotené
€3,90
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Cínový prívesok - kópia mince Denár sa dodáva s povoskovanou šnúrkou. Na informačnej kartičke je vysvetlenie ako sa mince používali na platenie za tovar a na oznamovanie správ a udalostí.

Rímske mince neboli len prostriedkom na platenie za tovar. Na prednej strane mince bol portrét vládnuceho cisára a zadná strana mince sa používala na informovanie verejnosti o veľkej udalosti alebo na podporu obľúbenosti cisára medzi ľuďmi.

Napríklad sa cisár nechával zobrazovať ako boh, s ktorého vlastnosťami a schopnosťami chcel byť cisár spájaný. Mince boli v obehu po celej ríši a prinášali tak správy a novinky o udalostiach, ktoré sa odohrali ďaleko.

Na prednej strane informačnej kartičky je obrázok mozaiky s gladiátormi a učiteľmi alebo trénermi. Gladiátori boli vyškolení bojovníci, ktorí bojovali v krvavých bitkách za účelom zabaviť starovekých Rimanov.

Tieto bitky sa usporiadavali v amfiteátri, čo bola aréna obklopená sedadlami, a boj trval dovtedy až kým jeden z bojovníkov bol zabitý. Vyobrazení gladiátori sú Secutor s helmou a štítom a Retiarius so sieťou a Trident s trojzubcom.

Tento prívesok - kópia mince denár je vyrobený z bezolovnatého cínu a dodáva sa s povoskovanou šnúrkou. 

Na prednej strane mince je meno cisára a zobrazenie dupajúceho slona po hadovi. 

Na zadnej strane mince je naberačka s dlhou rukoväťou, nádoba na vodu, sekera a kňazský klobúk, čo sú symboly jeho úradu ako hlavného kňaza.

Na prednej strane informačnej kartičky je farebný obrázok a na zadnej strane sú historické informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: