Balíček vikingskej mince - s razbou Svätého Petra

Kód: 139
Neohodnotené
€3,90
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou vikingskej mince s razbou Svätého Petra, ktorá je zabalená v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na zadnej strane sú historické informácie o Vikingoch a minciach.

 

Označenie Viking sa používa na škandinávskych prieskumníkov, bojovníkov, obchodníkov a pirátov, ktorí útočili, obchodovali a usádzali sa na rozsiahlom území Európy a na ostrovoch v severnom Atlantickom oceáne.

Obdobie od prvého útoku na Britániu v 780 roku až po normanské dobytie Anglická v roku 1066 je všeobecne známe ako Vikingské obdobie.

Začiatkom 10 storočia saský kráľ Aethelred "nepripravený " zaplatil vikingským útočníkom, aby zastavili svoje útoky na jeho krajinu.

Týmto peniazom sa hovorilo " Danegeld". Napriek tomu, v roku 1013 Sweyn Forkbeard dánsky kráľ napadol Anglicko a ustanovil svojho syna Cnuta za anglického kráľa a Anglicko sa stalo súčasťou Vikingskej ríše.

Táto kópia mince s razbou Svätého Petra je vyrobená z bezolovnatého cínu. Na minci na prednej strane je vikingský meč a kladivo a na zadnej strane mince je kríž.

Minca je zabalená v priehľadnej plastovej kapsuľke a dodáva sa spolu s farebnou brožúrkou s obrázkami vikingských mincí a historickými informáciami o minciach a o Vikingoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: