Balíček vikingskej mince - Penny kráľa Cnuta

Kód: 138
Neohodnotené
€3,90
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou vikingskej mince - penny kráľa Cnuta, ktorá je zabalená v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na zadnej strane sú historické informácie o Vikingoch a minciach.

Označenie Viking sa používa na škandinávskych prieskumníkov, bojovníkov, obchodníkov a pirátov, ktorí útočili, obchodovali a usádzali sa na rozsiahlom území Európy a na ostrovoch v severnom Atlantickom oceáne.

Obdobie od prvého útoku na Britániu v 780 roku až po normanské dobytie Anglicka v roku 1066 je všeobecne známe ako Vikingské obdobie. 

Začiatkom 10 storočia saský kráľ Aethelred "nepripravený " zaplatil vikingským útočníkom, aby zastavili svoje útoky na jeho krajinu.

Týmto peniazom sa hovorilo " Danegeld".  Napriek tomu, v roku 1013 Sweyn Forkbeard dánsky kráľ napadol Anglicko a ustanovil svojho syna Cnuta za anglického kráľa a Anglicko sa stalo súčasťou Vikingskej ríše. 

Táto kópia mince - penny kráľa Cnuta je vyrobená z bezolovnatého cínu. Na minci je busta kráľa Cnuta s korunou a na zadnej strane mince je predĺžený kríž. 

Minca je zabalená v priehľadnej plastovej kapsuľke a dodávaná sa spolu s farebnou brožúrkou s obrázkami vikingských mincí a historickými informáciami o minciach a o Vikingoch.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: