Balíček stredovekých mincí

Kód: 874
Neohodnotené
€4,90
Skladom (3 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou dvoch stredovekých mincí - penny, ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na zadnej strane sú informácie o kráľovi Williamovi I. a Štefanovi III.

William bol vyhlásený za anglického kráľa vo Westministerskom opátstve v roku 1066.

Aj napriek veľkému víťazstvu Normani mali veľké problémy udržať si kontrolu iba s prítomnosťou 10 000 Normánov v Británií oproti 1- 2 miliónov anglo-saského obyvateľstva. V dôsledku toho Normani museli vybudovať veľa hradov, z ktorých potom dominovali miestnym obyvateľom.

Keď kráľ Henrich I. ležal na smrteľnej posteli, jeho synovec Štefan III. sa ponáhľal z Francúzska naspäť do Londýna a tým si zaistil anglický trón namiesto Henrichovho vybratého dediča. Po asi dvoch rokoch Robert gróf z Gloucestere emigroval a kráľ Štefan I. stratil podporu Normanov.

Následkom bola dlhá občianska vojna. Syn kráľa Štefana zomrel skôr ako zasadol na trón a kráľovská koruna tak prešla na Henricha Plantageneta.

Na reprodukcií mince penny kráľa Williama I. je na prednej strane busta Williama I. a na zadnej strane je kríž.

Na reprodukcií mince penny Eustacea IV., syna kráľa Štefana III. je na prednej strane rytier s mečom a na zadnej strane je kríž.

Tieto dve mince sú vyrobené z bezolovnatého cínu a zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky, a dodávajú sa s farebnou brožúrkou s obrázkami a historickými informáciami o kráľovi Williamovi I. a Štefanovi III.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: