Balíček saských mincí

Kód: 864
Neohodnotené
€4,90
Skladom (3 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou dvoch saských mincí - penny, ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na zadnej strane sú informácie o kráľovi Ethelredovi II. Nerozhodnom a Haroldovi II.

Počas panovania kráľa Ethelreda II. Nerozhodného Vikingovia podnikali mnohé nájazdy na územie Británie za účelom vyberania danegoldu od Anglo-Sasov.

Pri jednom takom nájazde dánska flotila si odviezla 3 840 000 strieborných pencí. Po smrti kráľa Eduarda III. Vyznávača v roku 1066 sa posledným anglo-saským kráľom stal Harold II.

Kráľ Harold II. viedol svoju armádu proti Normanom, ale zlyhal proti dobre organizovanej normanskej armáde s vynikajúcou taktikou. Kráľ Harold II. bol zabitý v bitke pri Hastingse.

Na reprodukcií mince penny kráľa Ethelreda II. je na prednej strane busta Ethelreda II. a na zadnej strane je kríž.

Na reprodukcií mince penny kráľa Harolda II. je na prednej strane busta Harolda II. a na zadnej strane je nápis „PAX” v strede mince a okolo je nápis „EDPINE ON LVNDDN”.

Tieto dve mince sú vyrobené z bezolovnatého cínu a zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky a dodávajú sa s farebnou brožúrkou s obrázkami a historickými informáciami o kráľovi Ethelredovi II. Nerozhodnom a Haroldovi II.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: