Balíček mincí kráľa Henricha VIII. a kráľovnej Alžbety I. - malý

Kód: 428
Neohodnotené
€4,90
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou dvoch mincí, ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na zadnej strane sú informácie kráľovi Henrichovi VIII. a kráľovnej Alžbete I.

Henrich VIII. sa stal anglickým kráľom v roku 1509. Odmietol pápežskú nadvládu a vyhlásil sa za hlavu anglikánskej cirkvi a rozpustil kláštory. 

Počas svojho panovania mal šesť žien, s ktorými sa snažil zabezpečiť Anglicku právoplatného mužského potomka.

Kráľ Henrich VIII. bol prvým anglickým monarchom, ktorý mal kráľovské loďstvo a tiež založil kráľovskú zbrojnicu v roku 1515.

Alžbeta I. bola dcérou Henricha VIII. a stala sa kráľovnou Anglicka v roku 1558.

Za jej vlády dala uväzniť škótsku kráľovnú Máriu na 19 rokov a neskôr ju dala aj popraviť.

Po rokoch konfliktov medzi Anglickom a Španielskom španielsky kráľ Filip II. vyslal španielsku armádu do Anglicka v roku 1558, ktorá bola zničená anglickým loďstvom. 

Na reprodukcií mince groat kráľa Henricha VIII. je na prednej strane busta kráľa Henricha VIII. a na zadnej strane je kráľovský erb.

Na reprodukcií mince šesťpence kráľovnej Alžbety I. je na prednej strane busta kráľovnej Alžbety I. a na zadnej strane je kráľovský erb.

Tieto dve mince sú zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky a dodávajú sa s farebnou brožúrkou s obrázkami a historickými informáciami o kráľovi Henrichovi VIII. a kráľovnej Alžbete I.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: