Balíček mince - Ženy na domácom fronte

Kód: 712
Neohodnotené
€3,90
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Informačná kartička s pôvodnou mincou -  strieborná šesťpenca kráľa Juraja VI. Na prednej  strane informačnej kartičky je obrázok vládneho plagátu a na zadnej strane je popis mince a ako sa ženy pripojili k pracovným silám. 

Dosiahnutie víťazstva v II. Svetovej vojne si vyžadovalo obrovské množstvo vojenského materiálu, vrátanie obrovského množstva lodí, tankov, lietadiel, zbraní a streliva. 

Staré továrne sa premenili na vojnové základne, železné zábradlia v mestách a v parkoch sa roztavili na suroviny a v továrňach, kde sa pred vojnou vyrábali autá, sa vyrábali tanky a lietadlá. 

Ženy sa pripojili k pracovnej sile počas II. Svetovej vojny potom, čo muži opustili svoje pracovné miesta a odišli do boja.

Ženy pracovali v lodeniciach, továrniach na lietadlá, zbrane a muníciu a obsadili veľa pracovných miest, kde predtým pracovali iba muži.

Ženy tiež pracovali ako vodiči, zdravotné sestry, hasičky, pozorovateľky leteckých náletov a dobrovoľníčky pre ľudí, ktorí stratili domovy a príbuzných pri leteckých náletoch. 

Táto pôvodná minca - strieborná šesťpenca kráľa Juraja VI. je vyrobená z bezolovnatého cínu a dodáva sa s farebnou informačnou kartičkou.

Na prednej strane informačnej kartičky je obrázok vládneho plagátu, vyzývajúceho ženy, aby sa zapojili do pracovného vojnového úsilia na domácom fronte a na zadnej strane sú historické informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: