Balíček mince - Groat kráľa Richarda III.

Kód: 885
Neohodnotené
€3,90
Skladom (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou mince - groat kráľa Richarda III., ktorá je zabalená v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na zadnej strane sú informácie o živote kráľa Richarda III.

Richard III. sa narodil v októbri 1452. Po smrti kráľa Eduarda IV. anglická koruna prešla na princa Eduarda V. a Richard III. sa stal lordom protektorom. 

Neskôr Eduarda V. vyhlásili za nelegitímneho a spolu s jeho mladším bratom ich presťahovali do londýnskeho Toweru. Richard III. bol vyhlásený za anglického kráľa a princov nikto nikdy už nevidel.

Henrich Tudor sa vrátil z exilu a regrutoval armádu, ktorá sa stretla s armádou kráľa Richarda III. na poli pri Bosworthe. Richard III. bol porazený a Henrich Tudor sa stal anglickým kráľom Henrichom VII.

Kráľ Richard III. nebol pochovaný šľachtickým spôsobom vhodným pre kráľa. V roku 2012 sa vykopala ľudská kostra v Leicesteri a testami DNA sa potvrdilo, že ide telesné pozostatky kráľa Richarda III.

Táto brožúrka s kópiou mince - groat kráľa Richarda III. je vyrobená z bezolovnatého cínu a je zabalený v priehľadnej plastovej kapsuľke.

Vo vnútri brožúrky a na zadnej strane sú obrázky a historické informácie o kráľovi Richardovi III. a minci.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: