Balíček mince - dvanásť šiling kráľa Jakuba VI.& I.

Kód: 839
Neohodnotené
€3,90
Skladom (2 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou škótskej mince - dvanásť šiling škótskeho kráľa Jakuba VI. ( anglický kráľ Jakub I.) , ktorá je zabalená v priehľadnej kapsuľke na prednej strane s obrázkom Edingburskeho hradu. Na zadnej strane sú informácie o živote škótskeho kráľa Jakuba VI. (anglického kráľa Jakuba I.).

Kráľ Jakub sa narodil 19. Júna 1566. Jeho otec bol Henry Stewart - lord Darnley a jeho matka bola škótska kráľovná Mária. Mária sa stala kráľovnou Škótska v roku 1542 a v roku 1567 bola uväznená.

Na nátlak sprisahaných lordov bola donútená odstúpiť škótsky trón v prospech svojho syna, ktorý o päť dní neskôr bol korunovaný ako škótsky kráľ Jakub VI.

Kráľovná Mária utiekla do Anglicka v roku 1568 a jej syn Jakub už nikdy nevidel svoju matku. Kráľ Jakub strávil väčšinu svojho detstva na Stirlingskom hrade.

Keď v roku 1603 zomrela jeho sesternica anglická kráľovná Alžbeta I., kráľ Jakub odišiel do Londýna, kde sa stal kráľom Anglicka ako kráľ Jakub I.

Kráľ Jakub vládol Anglicku aj Škótsku až do svojej smrti v roku 1625.

Táto brožúrka s kópiou škótskej mince - dvanásť šiling škótskeho kráľa Jakuba VI. ( anglického kráľa Jakuba I.), je vyrobená z bezolovnatého cínu a je zabalená v priehľadnej plastovej kapsuľke.

Vo vnútri brožúrky a na zadnej strane sú obrázky a historické informácie o živote škótskeho kráľa Jakuba VI. (anglického kráľa Jakuba I.).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: