Balíček mince - Denár cisára Hadriána

Kód: 751
Neohodnotené
€3,90
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou mince Denár, ktorá je zabalená v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na vnútornej a zadnej strane sú informácie o živote rímskeho cisára Hadriána.

Hadrián sa stal cisárom v roku 117 nášho letopočtu a jeho panovanie bolo poznačené všeobecným nedostatkom hlavných vojenských aktivít vďaka jeho mierovej politike zabezpečenej vojenskou silou.

Cisár Hadrián často cestoval a strávil viac ako polovicu svojho vládnutia až do svojej smrti v roku 138 nášho letopočtu mimo územia dnešného Talianska.

Cisár Hadrián je všeobecne známy vďaka vybudovaniu 73,5 míľového kamenného a trávnatého opevnenia naprieč severnou Britániou, ktoré sa začalo budovať počas jeho panovania v roku 122 nášho letopočtu.

Hadriánov val bol 3 metre široký a 5 metrov vysoký a siahal od rieky Tyne až k rieke Solway. Bol postavený, aby zabránil vojenským nájazdom kmeňov Piktov zo severu a zlepšil hospodársku stabilitu v rímskej provincie Britannia na juhu.

Táto kópia mince Denára je vyrobená z bezolovnatého cínu na oslavu Hadriánových ciest po mori pri turné po provinciách Rímskej ríše, ktorá sa začala v roku 128 nášho letopočtu a trvala tri roky.

Na prednej strane je busta cisára Hadriána a zadnej strane je galeja s veslami a veslármi. Cisár Hadriána sedí na pravej strane nad veslármi.

Táto brožúrka s kópiou mince Denár je zabalená v priehľadnej plastovej kapsuľke.

Vo vnútri brožúrky a na zadnej strane sú obrázky a historické informácie o živote rímskeho cisára Hadriána a o minci.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: