Balíček mince - Aureus Júliusa Caesara

Kód: 744
Neohodnotené
€3,90
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou mince Aureus, ktorá je zabalená v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na vnútornej a zadnej strane sú informácie o živote Júliusa Caesara.

Gaius Július Caesar bol rímsky vojenský a politický vodca a jeden z najvplyvnejších mužov vo svetových dejinách.

Caesar zohrával kľúčovú úlohu v transformácií Rímskej republiky na Rímsku ríšu a jeho dobytie územia Gálie rozšírilo Rímsku ríšu až k Atlantickému oceánu.

Uskutočnil dve vojenské výpravy do Británie v roku 54 a 55 pred Kristom.

Marcus Junius Brutus nešťastný z Caesarových reforiem zosnoval s ostatnými rímskymi senátormi vraždu diktátora Caesara a chcel obnoviť Rímsku republiku. K atentátu na Caesara došlo 15. marca 44 pred Kristom a to viedlo k občianskej vojne vo vnútri Rímskej ríše.

Minca bola vyrazená medzi 48 - 47 pred Kristom na oslavu Caesarovho úspechu v galských vojnách. Táto kópia mince Aureus je vyrobená z bezolovnatého cínu a pozlátená 22 karátovým zlatom.

Na prednej strane mince je profil ženskej hlavy, pravdepodobne ide o bohyňu Venus, o ktorej si Caesar myslel, že pochádza. Na ľavej strane sú rímske číslice LII, čo predstavuje Caesarov vek 52 rokov. Na zadnej strane mince sú trofeje galskej zbraní, vrátanie prilieb s rohmi, pancieru, oválneho štítu a vojnovej trumpete s ozdobou draka.

Táto brožúrka s kópiou mince Aureus je zabalená v priehľadnej plastovej kapsuľke.

Vo vnútri brožúrky a na zadnej strane sú obrázky a historické informácie o živote Júliusa Caesara a o minci.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: