Balíček mince - Aureus cisára Hadriána

Kód: 750
Neohodnotené
€3,90
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou mince Aureus, ktorá je zabalená v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na vnútornej a zadnej strane sú informácie o živote rímskeho cisára Hadriána.

Hadrián sa stal cisárom v roku 117 nášho letopočtu a jeho panovanie bolo poznačené všeobecným nedostatkom hlavných vojenských aktivít vďaka jeho mierovej politike zabezpečenej vojenskou silou.

Cisár Hadrián často cestoval a strávil viac ako polovicu svojho vládnutia až do svojej smrti v roku 138 nášho letopočtu mimo územia dnešného Talianska.

Cisár Hadrián je všeobecne známy vďaka vybudovaniu 73,5 míľového kamenného a trávnatého opevnenia naprieč severnou Britániou, ktoré sa začalo budovať počas jeho panovania v roku 122 nášho letopočtu.

Hadriánov val bol 3 metre široký a 5 metrov vysoký a siahal od rieky Tyne až k rieke Solway. Bol postavený, aby zabránil vojenským nájazdom kmeňov Piktov zo severu a zlepšil hospodársku stabilitu v rímskej provincie Britannia na juhu.

Táto kópia mince Aureus je vyrobená z bezolovnatého cínu a pozlátená 22 karátovým zlatom. Minca odkazuje na Hadriánov bezpečný návrat z ciest v zahraničí a posilnenie a upevnenie jeho vlády.

Na prednej strane mince je busta cisára Hadriána a na druhej strane je zobrazenie sediacej rímskej bohyne osudu a šťastia Fortuny, držiacej koleso v jednej ruke a roh hojnosti v druhej ruke.

Táto brožúrka s kópiou mince Aureus je zabalená v priehľadnej plastovej kapsuľke.

Vo vnútri brožúrky a na zadnej strane sú obrázky a historické informácie o živote rímskeho cisára Hadriána a o minci.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: