Pozlátený prívesok - mince Aureus cisára Domitiána

Kód: 749
Neohodnotené
€3,90
Skladom (2 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Pozlátený cínový prívesok - kópia mince Aureus sa dodáva s povoskovanou šnúrkou. Na informačnej kartičke je vysvetlenie ako sa mince používali na oznamovanie správ a udalostí.

Rímske mince neboli len prostriedkom na platenie za tovar. Na prednej strane mince bol portrét vládnuceho cisára a zadná strana mince sa používala na informovanie verejnosti o veľkej udalosti alebo na podporu obľúbenosti cisára medzi ľuďmi.

Napríklad sa cisár nechával zobrazovať ako boh, s ktorého vlastnosťami a schopnosťami chcel byť cisár spájaný. Mince boli v obehu po celej ríši a prinášali tak správy a novinky o udalostiach, ktoré sa odohrali ďaleko.

Na prednej strane informačnej kartičky je obrázok mozaiky s gladiátormi a učiteľmi alebo trénermi. Gladiátori boli vyškolení bojovníci, ktorí bojovali v krvavých bitkách za účelom zabaviť starovekých Rimanov.

Tieto bitky sa usporiadavali v amfiteátri, čo bola aréna obklopená sedadlami, a boj trval dovtedy až kým jeden z bojovníkov bol zabitý. Vyobrazení gladiátori sú Secutor s helmou a štítom a Retiarius so sieťou a Trident s trojzubcom.

Tento prívesok - kópia mince Aureus je vyrobený z bezolovnatého cínu a pozlátený 22 karátovým zlatom, a dodáva sa s povoskovanou šnúrkou. 

Na prednej strane mince je cisára Domitiána a na zadnej strane mince je zobrazenie rohu hojnosti.

Na prednej strane informačnej kartičky je farebný obrázok a na zadnej strane sú historické informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: