Pozlátený cisársky prsteň s kameňom

Kód: 340
Neohodnotené
€4,50
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Pozlátený cínový cisársky prsteň s kameňom je zabalený do priehľadnej kapsuľky a dodáva sa spolu s informačnou kartičkou s popisom šperkov za čias Rímskej ríše a gladiátorských hier, ktoré sa odohrávali v amfiteátri.

V časoch Rímskej ríše sa šperky vyrábali zo zlata, striebra, medi a zo skla. Kovy sa zmiešavali, aby vytvorili zliatiny ako je bronz, čo je zliatina medi a cínu. Rímska zliatina bronzu niekedy obsahovala aj zinok, čo zliatine dodávalo zlatú farbu.

Rimania často zdobili svoje šperky kameňmi a drahokamami. Drahé kamene ako zafíry, rubíny, granáty a jantár často dekorovali rímske prstene.  

Rimania boli pravdepodobne prví, ktorí používali prstene ako symbol angažovanosti v niečom alebo symbol patričnosti k istej skupine v spoločnosti. 

Gladiátorské hry v amfiteátri trvali celý deň. V dopoludňajších hodinách bojovali medzi sebou divoko žijúce zvieratá alebo jednoducho zabíjali neozbrojených zločincov. V popoludňajších hodinách medzi sebou bojovali gladiátori.

Obrázok je z rímskej mozaiky, kde je zobrazený jeden typ gladiátora - Retiarius ( muž so sieťou) s trojzubcom bojujúci s leopardom.

Tento cisársky prsteň  s kameňom je vyrobený z bezolovnatého cínu a pozlátený 22 karátovým zlatom.

Prsteň je zabalený do priehľadnej kapsuľky s informačnou kartičkou. 

Na prednej strane informačnej kartičky je farebný obrázok a na zadnej strane sú historické informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: