Medaila - záslužný letecký kríž

Kód: 529
Neohodnotené
€8,50
Skladom (2 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Miniatúrny záslužný letecký kríž sa dodáva so stuhou a s informačnou kartičkou. Na informačnej kartičke je vysvetlenie ako a kedy sa medaila udeľovala.

Medaila bola vytvorená a udeľovaná dôstojníkom a práporčíkom Kráľovského letectva ako ocenenie za odvážne činy pri účasti na leteckých misiách proti nepriateľovi.

Po roku 1993  po preskúmaní ocenení za statočnosť sa táto medaila mohla udeľovať dôstojníkom aj držiteľom ostatných vojenských hodností. Udeľovanie záslužného leteckého kríža bolo na istý čas prerušené.

Prednú stranu medaile tvorí kríž, ktorého ramená sú ukončené ružami, na ňom leží ďalší kríž tvorení listami vrtule ukončený v strede kruhom z vavrínového venca.

Stred medaile horizontálne tvoria krídla a v strede je kráľovská koruna a monogram Kráľovského letectva. Na zadnej strane medaile sú kráľovské iniciály a dátum 1918.

Táto medaila - záslužný letecký kríž je vyrobená z postriebreného bezolovnatého cínu a dodáva sa s fialovo bielou stuhou a s informačnou kartičkou.

Na prednej strane informačnej kartičky je farebný obrázok stíhacích lietadiel Hurricane útočiacich na nemecké bombardéry nad Londýnom a na zadnej strane sú historické informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: