Medaila - kríž za vynikajúcu službu

Kód: 530
Neohodnotené
€8,50
Skladom (2 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Miniatúrny kríž za vynikajúcu službu sa dodáva so stuhou a s informačnou kartičkou. Na informačnej kartičke je vysvetlenie ako a kedy sa medaila udeľovala.

Táto medaila pôvodne bola vytvorená pod názvom Kríž za pozoruhodnú službu a udeľovala sa práporčíkom a nižším dôstojníkom Kráľovského námorníctva, ktorý nemali takú vysokú hodnosť, aby im mohol byť udelený rád za vynikajúcu službu (Distinguished Service Order).

V októbri 1914 sa medaila premenovala na kríž za vynikajúcu službu a vtedy sa umožnilo udeľovať toto ocenenie všetkým námorným dôstojníkom s hodnosťou nižšou ako nadporučík.

V roku 1916 sa schválili spony na medaile pre druhé ocenenie a od roku 1931 toto ocenenie sa mohlo udeľovať aj dôstojníkom Obchodného námorníctva.

Od roku 1940 sa udeľovanie tejto medaile rozšírilo aj pre dôstojníkov Pechoty a Kráľovského letectva, ktorí slúžili na palube námorných plavidiel.

Medailu tvorí jednoduchý kríž so zaoblenými koncami. Na prednej strane medaile sú kráľovské iniciály a kráľovská koruna v strede kríža.

Táto medaila - kríž za vynikajúcu službu je vyrobená z postriebreného bezolovnatého cínu a dodáva sa s modro bielou stuhou a s informačnou kartičkou.

Na prednej strane informačnej kartičky je farebný obrázok útoku na bojovú loď Princ z Walesu a bojový krížnik Repulse a na zadnej strane sú historické informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: