Kolekcia mincí britských monarchov

Kód: 728
Neohodnotené
€8,90
Skladom (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolekcia 5 pôvodných mincí - penny od kráľovnej Viktórie až po kráľovnú Alžbetu II., ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke na prednej strane informačnej brožúrky . Na zadnej strane sú informácie o každom kráľovi a kráľovnej z kolekcie mincí.

Kráľovná Viktória (1837 - 1901). Kráľovná Viktória vládla počas obdobia vrcholiacej priemyselnej revolúcie. Počas jej vlády sa Veľká Británia značne rozvíjala. Kráľovná Viktória zomrela v roku 1901 po takmer 64 rokoch svojej vlády.

Kráľ Edward VII. (1901 -1910) . Kráľ Edward VII. nastúpil na trón po smrti svojej matky kráľovnej Viktórie. Počas jeho vlády prebiehali významné zmeny v priemysle, technológií a v spoločnosti, vrátane dopravy vzduchom. Kráľ Edward zomrel v roku 1910, po deviatich rokoch svojej vlády. 

Kráľ Juraj V. (1910 - 1936). Kráľ Juraj V. vládol počas celej I. Svetovej vojny a zatiaľ čo ostatné ríše v Európe sa rozpadávali, Veľká Británia sa rozširovala až dosiahla najväčšiu veľkosť. Svoje strieborné výročie oslávil v roku 1935. Po jeho smrti v roku 1936 na trón nastúpil jeho syn Edward VIII., ktorý v ten istý rok abdikoval.

Kráľ Juraj VI. (1936 - 1952) - po abdikácií svojho brata, kráľ Juraj VI. bol povolaný nastúpiť na trón. Kráľ Juraj VI. vládol počas II. Svetovej vojny a a stal sa veľmi obľúbenou tvarou Britov, ktorým pomáhal udržať morálku v armáde ako aj medzi ľudmi. Zomrel v roku 1952.  

Kráľovná Alžbeta II. (1952 - súčasnosť) - panovanie kráľovnej Alžbety II. je jedno z najdlhších v histórií Veľkej Británie. Počas vlády kráľovnej Alžbety II. sa rola Veľkej Británie vo svete neodvolateľne zmenila, zatiaľ čo aj Británia samotná prešla zásadnou premenou.

Táto kolekcia mincí britských monarchov obsahuje 5 pôvodných mincí - penny, ktoré sú zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky a dodávajú sa s farebnou brožúrkou.

Na prednej strane informačnej brožúrky je kráľovský erb a na zadnej strane sú historické informácie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: