Kolekcia 4 figúrok - egyptských bohov

Kód: 267
Neohodnotené
€12,20
Skladom (>5 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Štyri cínové figúrky egyptských bohov v krabičke s farebnými obrázkami z knihy mŕtvych na prednej strane informačnej kartičky a s informáciami o každom egyptskom bohovi z kolekcie na zadnej strane.

Starovekí Egypťania verili v mnohých rôznych bohov a bohyne. Každý boh a bohyňa mali svoju úlohu pri udržiavaní mieru a harmónie v celej krajine. Pre Egypťanov bolo dôležité poznať a uznávať týchto bohov a bohyne, aby ich bežný život pokračoval bez komplikácií.

Boh Anubis mal ľudskú podobu s hlavou šakala a spájal sa so smrťou a bol strážcom cintorínov. Sprevádzal mŕtvych na ceste do posmrtného života a tiež mal úlohu pri poslednom súde v podsvetí.

Boh Horus bol zobrazovaný v ľudskej podobe s hlavou sokola  alebo ako sokol a bol bohom oblohy. Jeho otcom bol boh Osiris a jeho matkou bola bohyňa Isis.

Horovo pravé oko symbolizovalo slnko a jeho ľavé oko symbolizovalo mesiac. Slnko a Mesiac prechádzali po oblohe, čo symbolizovalo let boha Hora (sokola).

Boh Osiris bol bohom podsvetia a posmrtného života. Stal sa najvýznamnejším bohom Strednej a Novej ríše medzi obyčajnými Egypťanmi.

Vďaka znovuvzkrieseniu boha Osira ľudia verili v možnosť, že všetci Egypťania mali šancu na posmrtný život.

V starovekom Egypte mačky boli uctievané ako posvätné zvieratá. Bohyňa Bast alebo Bastet bola vnímaná ako bohyňa - ochrankyňa zobrazovaná so ženským telom a hlavou mačky.

Balíček obsahuje set 4 miniatúrnych figúrok egyptských bohov. Každá figúrka je presne 4 cm vysoká a je vyrobená z bezolovnatého cínu.

Všetky figúrky sú zabalené do prehľadnej krabičky s farebným obrázkom egyptských bohov na prednej strane a historickými údajmi na zadnej strane.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: