Kolekcia 4 figúrok Británia vo vojne

Kód: 692
Neohodnotené
€12,50
Skladom (1 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Štyri cínové figúrky z kolekcie Británia vo vojne sa dodávajú v krabičke s farebnými obrázkami leteckej, námornej a pozemnej bitky a obrázok oslavy Víťazného dňa na fronte na zadnej strane.  Na zadnej strane informačnej kartičky sú informácie o II. Svetovej vojne.

Dňa 1. septembra 1939 Hitlerovská nemecká armáda napadla Poľsko a Veľká Británia a Francúzsko vyhlásilo Nemecku vojnu o 2 dni neskôr. Začala sa II. Svetová vojna.

V júni 1940 Nemci premohli Francúzsko a nížinné krajiny Belgicko a Holandsko. Porazením Francúzska, Hitler dúfal, že Veľká Británia bude chcieť uzavrieť mier.

Pod velením nového ministerského predsedu vlády Winstona Churchilla Británia nemala v úmysle uzavrieť mier s Nemeckom.

Preto Hitler rozhodol začať obrovskú námornú inváziu cez kanál La Manche, ale najskôr museli nemecké letecké sily poraziť britské Kráľovské letectvo.

Bitka o Britániu začala 10. júla 1940, a pokračovala deň čo deň až kým Kráľovské letectvo postupne získalo kontrolu na britským vzdušným priestorom a v októbri 1940 Nemecko nezastavilo túto vojenskú operáciu. 

Dňa 6. júna 1944 (Deň D) armády Spojencov zahájili najväčšie obojživelné vylodenie na plážach v Normandii v histórií ľudstva. Zároveň ruská armáda útočila na Nemcov na východnom fronte. 

To bol začiatok konca Hitlerovej armády, ktorá sa vzdala 7. mája 1945. 

Balíček obsahuje set 4 figúrok z kolekcie Británia vo vojne. Každá figúrka je presne 4 cm vysoká a je vyrobená z bezolovnatého cínu.

V kolekcií sú figúrky Winstona Churchilla, leteckého seržanta, vojaka pechoty a námorníka Kráľovského vojenského loďstva. 

Všetky figúrky sú zabalené do prehľadnej krabičky s farebnými obrázkami na prednej strane a historickými údajmi na zadnej strane.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: