Figúrka - rytierske brnenie

Kód: 580
Neohodnotené
€20,90
Momentálne nedostupné

Detailné informácie

Podrobný popis

Figúrka - rytier v bojovom brnení sa dodáva priehľadnej plastovej krabičke. Na informačnej kartičke je popis stredovekého brnenia a rytierskych turnajov.

V Stredoveku a v rannom období modernej Európy mnohé regióny a mestá mali povesť centier, kde sa vyrábali zbrane a brnenie. Tieto centrá boli v Paríži, v Norimbergu a v Miláne.

Jediné takéto dôležité centrum v Anglicku, kde sa vyrábalo brnenie bola kráľovská remeselnícka dielňa v Greenwichi, len kúsok od Londýna. Toto centrum vytvoril kráľ Henrich VII. v roku 1515.

Rytierske turnaje sa stali veľmi obľúbené na začiatku 14 storočia. Brnenie, ktoré sa používalo na týchto súťažiach sa postupne vyvíjalo a od roku 1500 brnenie pokrývalo takmer celé telo.

Táto kópia rytierskeho brnenia je vytvorená podľa brnenia zostaveného pre kráľa Henricha VIII., ktoré nosil na turnaji s názvom ,, The field of cloth of gold“.

Táto figúrka - rytier v bojovom brnení je 14 cm veľká vrátane dreveného podstavca. Figúrka sa dodáva v priehľadnej plastovej krabičke s farebnou informačnou kartičkou.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: