Balíček rímskych mincí - Vojenské ťaženia a vzbury

Kód: 888
Neohodnotené
€4,90
Skladom (3 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou dvoch rímskych mincí - Vojenské ťaženia a vzbury, ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na zadnej strane sú informácie o ako cisár Nero a cisár Titus potláčali vzbury v Británii, a popis ako sa mince používali na šírenie správ v Rímskej ríši.

Rímske mince neboli len prostriedkom na platenie za tovar. Na prednej strane mince bol portrét vládnuceho cisára a zadná strana mince sa používala na informovanie verejnosti o veľkej udalosti alebo na podporu obľúbenosti cisára medzi ľuďmi.

Napríklad sa cisár nechával zobrazovať ako boh, s ktorého vlastnosťami a schopnosťami chcel byť cisár spájaný. Mince boli v obehu po celej ríši a prinášali tak správy a novinky o udalostiach, ktoré sa odohrali ďaleko.

Za vlády cisára Nera kráľovná keltského kmeňa Iceni Boudicca viedla slávnu vzburu proti mestám Colchester, Londýn a St. Albans, kde sa usadili rímske légie. Titus najstarší syn cisára Vespaziána pokračoval v dobýjaní Walesu a juhozápadu Británie počas jeho vlády.

Minca -  aureus cisára Nera je vyrobená z pozláteného bezolovnatého cínu  a vyrazená bola medzi rokmi 54 - 68 nášho letopočtu. Na prednej strane mince je busta cisára Nera a na zadnej strane mince je boh Jupiter držiaci blesk a žezlo.

Minca - denár cisára Tita je vyrobená z bezolovnatého cínu a vyrazená bola medzi rokmi 79 - 81 nášho letopočtu. Na prednej strane mince je busta cisára Tita a na zadnej strane mince je bohyňa Venuša držiaca prilbu a oštep.

Tieto dve mince sú vyrobené z bezolovnatého cínu a zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky a dodávajú sa s farebnou brožúrkou s obrázkami a historickými informáciami o rímskych minciach a o vojenských ťaženiach a vzburách v Británii.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: