Balíček rímskych mincí - Rímska okupácia

Kód: 889
Neohodnotené
€8,50
Skladom (4 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brožúrka s reprodukciou troch rímskych mincí - Rímska okupácia, ktoré sú zabalené v priehľadnej kapsuľke na prednej strane. Na zadnej strane sú informácie o rímskej okupácií v Británii a Hadriánovom vale, a popis ako sa mince používali na šírenie správ v Rímskej ríši.

Rímske mince neboli len prostriedkom na platenie za tovar. Na prednej strane mince bol portrét vládnuceho cisára a zadná strana mince sa používala na informovanie verejnosti o veľkej udalosti alebo na podporu obľúbenosti cisára medzi ľuďmi.

Napríklad sa cisár nechával zobrazovať ako boh, s ktorého vlastnosťami a schopnosťami chcel byť cisár spájaný. Mince boli v obehu po celej ríši a prinášali tak správy a novinky o udalostiach, ktoré sa odohrali ďaleko.

Rimania napadli Britániu v roku 43 nášho letopočtu, keď s vojskom okolo 40 000 vojakov pod velením generála Aulusa Platutiusa prekročili kanál La Manche. Klaudius prišiel do Británie, aby prevzal velenie nad neskoršími fázami vojenského ťaženia a oficiálne získal vojenský triumf. Hadrián sa stal cisárom v roku 117 nášho letopočtu a pustil sa do realizácie podstatných zmien, ktoré boli významné v rímskej aj európskej histórií. Hadriánov val je považovaný za jeden z najlepších príkladov jeho úspechov a poskytol historikom množstvo dôkazov, ktoré im umožnili lepšie pochopiť rímsku okupáciu Británie.

Minca - dupondius cisára Hadriána je vyrobená z pobronzovaného bezolovnatého cínu a vyrazená bola medzi rokmi 117 - 138 nášho letopočtu. Na prednej strane mince je busta cisára Hadriána a na zadnej strane mince je Aeternitas zosobnená večnosť držiaca hlavu slnka a mesiaca. Minca - aureus cisára Klaudia je pozlátená a bola vyrazená medzi rokmi 41 - 54 nášho letopočtu. Na prednej strane je busta cisára Klaudia a na zadnej strane víťazný oblúk s nápisom „De Britann”.

Minca - as cisára Klaudia je vyrobená z pobronzovaného bezolovnatého cínu. Na prednej strane mince je busta cisára Klaudia a na zadnej strane mince je bohyňa Minerva.

Tieto tri mince sú vyrobené z bezolovnatého cínu a zabalené do priehľadnej plastovej kapsuľky a dodávajú sa s farebnou brožúrkou s obrázkami a historickými informáciami o rímskej okupácie v Británii.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: